Životopis

Neil Francis Tennant se narodil 10. července 1954 v North Shieldu, maloměstském předměstí Newcastlu v severní Anglii. Jeho rodiče Bill a Sheila Tennantovi zde vlastnili malý řadový domek. Neil má starší sestru Susan a dva mladší bratry Simona a Philipa. V církevní škole St. Cuthbert's Grammar School v Newcastlu byl Neil vzorným žáčkem, psal divadelní hry, miloval dějepis, umění a nenáviděl sport. Svůj hudební talent Neil objevil, když se jeho sestra začala učit na klavír. Neil se nadšeně začal učit s ní a ještě si k tomu samostatně přidal kytaru.

V 16 letech se Neil vzbouřil proti svému maloměšťáckému domovu, pustil školu k vodě a v roce 1970 založil folkovou skupinu "Dust", zcela v duchu hippies a s texty, které chtěly napravit svět. Po průměrné maturitě (4 z angličtiny, dějepis za 3) se Neil přestěhoval do Londýna a studoval dějiny na polytechnické škole North London. Později pracoval s obrovským nadšením v redakci vydavatelství comicsů, kde musel zamalovávat tuší všechna průhledná místa na horní části blůziček a halenek comicsových hrdinek, pak v nakladatelství učebnic, až konečně zakotvil jako redaktor anglického pop-časopisu "Smash Hits".

S Chrisem Lowem (nar. 4.10.1959) se Neil setkal náhodnou 19. srpna 1981 v jednom hudebním obchodě na londýnské Kings Road. Chris pracoval za rohem na svém schodišti (studoval architekturu) a Neil bydlel o dva bloky dále.

Zdroj: Časopis POPCORN 

Rozhovory: Honestly (upřímně) ze srpna 1994